ΑΟΧ… πέντε αστέρων!

Εύκολο έργο είχε το Σάββατο (10/9) το απόγευμα ο ΑΟΧ στο φιλικό με τον Ρούβα.Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη, όντας ανώτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα συνδύασε την πολύ καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε με το ευρύ σκορ 5-1.Την αρχή την έκανε στο 24’ο Κορδονούρης, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ανωγειανάκης με διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.Ένα λεπτό αργότερα, πήρε σειρά ο Φάμπιο, ο οποίος πέτυχε το πρώτο του γκολ
με την φανέλα του ΑΟΧ.Στην συνέχεια, ο Ρούβας  μείωσε στο 38' με πέναλτι του Μπελίτσα.Ωστόσο, αυτό δεν επηρέασε τους «κυανόλευκους», οι οποίοι στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχαν ακόμη δύο γκολ.Στο 60' ο Αργυρίου έκανε το 4-1 και στο 77’  Βεστάκης, διαμόρφωσε το τελικό 5-1.Α.Ο. Χανιά (Γιάννης Πετράκης): Καλογεράκης, Μπακάκης, Μποχώνης, Τσιμπανάκης, Κορδονούρης, Σελινιωτάκης, Ανωγειανάκης, Αντωνόπουλος, Αργυρίου, Πλουσής Φάμπιο. Έπαιξαν και οι Ευστρατίου, Τζανάκης, Βουρβαχάκης, Παπαδάκης, Καμπλιώνης, Βεστάκης, Τάντσης, Βαρουξάκης, Στυλιανάκης, Τσιτλακίδης, Κατάκης.Ρούβας (Μύρων Σηφάκης): Καλομοίρης, Γιαννακάκης, Τζιράκης, Καραγιαννίδης, Ιερωνυμάκης, Μαραγκάκης, Σταθόγλου, Περογαμβράκης, Μπελίτσας, Φουκαράκης, Ταχματζίδης. Έπαιξαν και οι Χριστοδουλάκης, Λαγουδάκης, Μπριλλάκης, Ανυφαντάκης, Κατσαπελίδης, Ξημεράκης, Ρηγάκης, Αντωνάκης, Μασαούτης.Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ντοκάκης (Χαροκοπάκης-Διαμάντης).