ΑΠΟ Κηφισιάς – Γ.Σ. Αργυρούπολης 2-1

Δύσκολη νίκη σημείωσε ο ΑΠΟ Κηφισιάς επί του Γ.Σ. Αργυρούπολης με 2-1, που της έδωσε την πρόκριση για την 4η φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ.Η ομάδα των βορείων προαστίων βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 2΄, μετά από πέναλτι που εκτέλεσε ο Κακιώρης, γεγονός που τους επηρέασε αρνητικά στον ψυχολογικό τομέα, χωρίς να καταφέρουν να αντιδράσουν ένα ολόκληρο ημίχρονο.Στο δεύτερο 45λεπτο, οι Κηφισιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να ανατρέψουν το σε βάρος τους σκορ.Στο 52΄ο Σπέρτος Β, είχε σουτ στο δοκάρι. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Χαραλάμπους
ισοφάρισε σε 1-1.Το τελικό 2-1, διαμόρφωσε ο Βήχας στο 86΄.Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κόλλιας. ΑΠΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: Λιβανός, Κόνιαρης (30' Νιάρος), Σινοτρακάι, Βήχας, Ζαχαρόπουλος, Σπέρτος Ι., Δρόσος, Κώστα, Χαραλάμπους, Καραμπιτσιάνης (58' Τσαγκαβέλης), Αθανασέλλος (46' Σπέρτος Β.).Γ.Σ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Τζάκος Χ. (58' λ. τρ. Λεβέντης), Ιωάννου, Παπαδόπουλος, Ραχμανίδης, Δράκος, Τζάκος Β., Καφετζής (63' Αθανασόπουλος), Κόρδαλης, Ζαργάνης, Κακιώρης, Παπαντωνάκης.