Αποτελεσματικοί οι Σέιμπερς

Οι Μπάφαλο Σέιμπερς τα βρήκαν… σκούρα κόντρα στους Κολόμπους Μπλου Τζάκετς, αλλά τελικά επικράτησαν με 4-2.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερα σουτ, αλλά πέτυχαν το πρώτο τους γκολ στα μέσα της δεύτερης περιόδου με τον Vinny Prospal. Τότε μείωσαν σε 2-1, αφού είχαν προηγηθεί τέρματα των Brad Boyes και Jason Pominville. Στα μέσα του τρίτου εικοσαλέπτου, ο Fedor Tuytin ισοφάρισε, αλλά στα τελευταία εννέα λεπτά της αναμέτρησης μίλησε η… έδρα.

Ο Patrick Kaleto σημείωσε το νικητήριο γκολ 5:52 πριν το τέλος, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Pominville διασφάλισε την νίκη με το δεύτερο του αποψινό γκολ. Πλέον, ο σύλλογος του Μπάφαλο έχει δώδεκα πόντους, ενώ αυτός του Κολόμπους έμεινε στους τρεις και στην τελευταία θέση του NHL.