Αστέρας Βάρης-Κορωπί 5-0

Παίζοντας επιθετικό ποδόσφαιρο, ο Αστέρας Βάρης «διέλυσε» το Κορωπί με 5-0 και «σκαρφάλωσε» στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι ήθελαν πάση θυσία τη νίκη και μπήκαν από το πρώτο λεπτό δυνατά για να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Μόλις στο 7΄ ο Περιάλης με ωραίο σουτ έδωσε το προβάδισμα στον Αστέρα, ενώ στο 15΄ ο Παπαϊωάννου έκανε το 2-0. Τον δείκτη του σκορ στο 3-0 ανέβασε ο Λιόλιος στο 40΄, όπου ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Μη μπορώντας να αντιδράσουν οι φιλοξενούμενοι, δέχτηκαν και τέταρτο γκολ, αυτή

τη φορά από τον Πιτταρά στο 50΄, ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Παπαδημητρόπουλος στο 70΄.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Φώτης (Εύβοιας).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: Χανδρινός, Κοζής, Καμπάσης (72' Ζορμπάς), Λιόλιος, Στρατής (70' Μητροφάνης), Πιτταράς, Καρδαμίτσης, Παπαϊωάννου (72' Κουσιάκης), Παπαδημητρόπουλος, Περιάλης.

ΚΟΡΩΠΙ: Ούσιος, Τόλιας, Βρούτσης (2α5' Γερολυμάτος), Ντούνης, Κοκκίνι, Ταμπάκης, Οικονομόπουλος, Μουρούτης, Γεμίσης (69' Φύτρος), Πούλος, Αλεξίου (56' Θεοφάνους).