Χαλαρά η Γιουνάιντεντ

Ο Ουέιν Ρούνεϊ πέτυχε τρία γκολ σε ένα ημίχρονο και οδήγησε την Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ σε ένα φιλικό 7-0 σε βάρος των Σιάτλ Σάουντερς.Ο Μάικλ Όουεν άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό, με το 1-0 να μένει σταθερό μέχρι το ημίχρονο. Τότε αντικαταστάθηκε από τον Ρούνεϊ, ο οποίος εκτόξευσε το σκορ με το προσωπικό του χατ τρικ! Γκολ πέτυχαν επίσης οι Μάμ Μπιράμ Ντιούφ , Παρκ Τζι Σουνγκ και Γκαμπριέλ Όμπερνταν.Όπως γίνεται αντιληπτό, οι «κόκκινοι διάβολοι» μπήκαν με…
όρεξη στο δεύτερο 45λεπτο. Σε αυτό το διάστημα, οι γηπεδούχοι φάνηκαν ανήμποροι, αφού προσπάθησαν απλά να δεχθούν όσο το δυνατόν λιγότερα γκολ.Σιάτλ Σάουντερς: Κέλερ (46’ Μπος), Παρκ (64’ Σίμον), Ράιλεϊ (73’ Εστράδα), Γιάνι (64’ Γκράχαμ), Γκονζάλεζ (46’ Σκοτ), Αλόνσο (46’ Καράσκο), Ροζάλες (46’ Νούναν), Φερνάντεζ (46’ Νιγκλ, 77’ Μοντάνο)), Φρίμπεργκ (46’ Έβανς, 64’ Τετέ), Λεβέσκ (46’ Γιάκα, 77’ Ενγκάσα)), Μοντέρο (46’ Φουσίτο).Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ: Λίντεγκαρντ (46’ Άμος), Εβρά (56’ Φάμπιο), Ραφαέλ, Βίντιτς (56’ Έβανς), Φέρντιναντ, Γκιγκς (46’ Τζι Σουνγκ), Άντερσον, Γιανγκ (64’ Κάρικ), Νάνι (56’ Όμπερταν), Όουεν (46’ Ρούνεϊ), Μασέντα (46’ Ντιούφ).