Χαλκίδα – Κόρινθος 0-1

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την Κόρινθο, που επικράτησε με 1-0 της Χαλκίδας, η οποία ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες.

Στο δυνατότερο παιχνίδι του 7ου ομίλου, η Κόρινθος πήρε τους τρεις βαθμούς απέναντι στη Χαλκίδα. Το μοναδικό γκολ του αγώνα και νικητήριο για τους φιλοξενούμενους σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+2’) από το Σπυρόπουλο.

Με 10 παίκτες τελείωσε το παιχνίδι η Χαλκίδα, αφού στο 67’ο Μόνος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα κι αποβλήθηκε από τον αγώνα.

ΧΑΛΚΙΔΑ: Μόνος, Καλλιμάνης, Νικολόπουλος, Παστός, Μπακρής (68' Μπαρόλας), Μπιρμπίλι (46' Ιορδανίδης), Μανιάτης, Καλογερόπουλος, Θωμάς, Χρυσάφης, Κακκάβας (80' Τσατσαρίδης)

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Δημαράκης, Ντερτιλής, Φίλης, Παπαευθυμίου, Βανγκέλι, Σπυρόπουλος, Μπαλτζής (81' Κουβίδης), Λουμπαρδέας, Σεϊτάι, Δημητριάδης, Λαμπρογεώργος (85' Φραγκάκης)