Χατ τρικ ο Μπράουν

Ο Τζάστιν Μπράουν πέτυχε το δεύτερο του φετινό χατ τρικ και οδήγησε την Σίβας ΗΠΑ στο 3-0 σε βάρος των Χιούστον Ντάιναμο.Ο 24χρονος επιθετικός είχε την συμπαράσταση 11.013 οπαδών της Σίβας στο Home Depot Center. Μάλιστα η συγκεκριμένη νίκη ήταν η πρώτη της ομάδας του κόντρα στους Ντάιναμο από το 2006!Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς από το ξεκίνημα του, αλλά το πρώτο γκολ σημειώθηκε μόλις
στο 31ο λεπτό. Εννέα λεπτά αργότερα διαμορφώθηκε το 2-0, ενώ στο 86ο ο Μπράουν συμπλήρωσε το χατ τρικ με το έβδομο φετινό του γκολ.Πλέον, η Σίβας έχει 26 βαθμούς σε 21 παιχνίδια. Από την πλευρά τους, οι Ντάιναμο έμειναν στους 24 σε ισάριθμα ματς.Σίβας ΗΠΑ: Κένεντι, Βαλεντίν, Ουμάνα, Πιρς, Τζάζιτς, Λαχούντ, Έλιοτ, Γκέιβιν (80’ Ναγκαμούρα), Φλόρες (72’ Μεντόζα), Μπράουν (87’ Κορτέζ), Λαμπρόκα.Χιούστον Ντάιναμο: Χολ, Σαρκοντί (72’ Ντίξον), Τέιλορ, Χάινολτ, Ας, Κρουζ (67’ Μοφάτ), Κάμερον, Ουάστον, Ντέιβις, Ουίβερ, Μπρόυιν.