Δεν τα κατάφερε στην Πόλη η ΑΕΚ

18:56 1/2/2012 - Πηγή: OnSports

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-0 στην Κωνσταντινούπολη από τη Γαλατασαράι στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων για τη φάση των «8» του CEV Cup.

Αν και έπαιξε… σαν στο σπίτι της, με τη συμπαράσταση των οπαδών της στην εξέδρα να θυμίζει Ν. Φιλαδέλφεια, η ΑΕΚ δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την Κωνσταντινούπολη, στο πρώτο ματς της φάσης των «8» του CEV

Cup.

Οι «κιτρινόμαυρες» ηττήθηκαν με 3-0 από τη Γαλατασαράι, καθώς μετά το πρώτο σετ, το οποίο πάλεψαν μέχρι τέλους, δεν μπόρεσαν να προβάλλουν περαιτέρω αντίσταση στις γηπεδούχους.

Το σκορ λίγη σημασία έχει για την «Ένωση», αφού αυτό που μετράει είναι το αποτέλεσμα. Εκείνο, το οποίο οι παίκτριες του Αποστόλη Οικονόμου θα προσπαθήσουν να ανατρέψουν στη ρεβάνς της 8ης Φεβρουαρίου στο κλειστό της Γλυφάδας, όπου περιμένουν και πάλι τη στήριξη των φίλων τους για να πάρουν την πρόκριση στο Challenge Round μέσω του «χρυσού» σετ.

Τα σετ: 26-24, 25-14, 25-16