«Διπλό» για Καλαμαριά

Αν και αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα στην άμυνα, ο Απόλλων Καλαμαριάς πήρε τη νίκη στο φιλικό παιχνίδι κόντρα στον Καμπανιακό με 2-1.Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο φάνηκαν οι αδυναμίες στην αμυντική λειτουργία, όταν οι γηπεδούχοι έβγαιναν στην αντεπίθεση.Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Χάτζι στο 35΄ και είκοσι λεπτά αργότερα, ο Ευθυμιάδης έκανε το 2-0 με ατομική προσπάθεια.Ο Καμπανιακός προσπάθησε να αντιδράσει, ωστόσο οι Σκόρδας και Γκόλτσης σημάδεψαν τα δοκάρια του Μπαντή.Το γκολ
για τους γηπεδούχους ήρθε στο 82΄, όταν ο Πηγαδάς με ωραίο πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των «ροσονέρι».Απόλλων Καλαμαριάς: Μπαντής, Σαββαϊδης (46΄ Σκέμπης), Σακκάς (70΄ Κτιστόπουλος), Βέντζιος, Καραντασιάδης (46΄ Λουιζίδης), Μπιτέλης (60΄ Λεπτοκαρίδης), Παντελιάδης (70΄ Παρμαξίδης), Χατζί (65΄ Δεμιρτζόγλου), Λιόνης, Μωυσιάδης (65΄ Πλατάκης), Ευθυμιάδης (60΄ Καϊάφας).