«Διπλό» στον Εύοσμο η ΜΕΝΤ

Με το «διπλό» στις αποσκευές της επιστρέφει από το κλειστό του Ευόσμου η ΜΕΝΤ, καθώς κέρδισε με 57-53 τον Αίαντα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη και προηγήθηκαν με 17-9 στο 10’, στη συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την απόδοσή τους και ισορρόπησαν την κατάσταση (29-28 στο ημίχρονο). Ο αγώνας έγινε ντέρμπι, με τους παίκτες του Γιάννη Χατζούλη να παίρνουν το «διπλό» στις λεπτομέρειες.

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Τζίμα.
Δεκάλεπτα: 9-17, 29-28, 40-40, 53-57.
Αίας Ευόσμου (Γκούμας): Τζινόπουλος 10 (2), Μαυρίδης 12, Μελίδης 4, Τσιμπής 8 (1), Δεμερτζής, Ελευθεριάδης 15 (2), Γυμνόπουλος, Σκαρλάτος 4, Αμούτζιας, Καλαϊτζίδης, Κεσελίδης.
MENT (Χατζούλης): Νικολόπουλος 8 (1), Τριανταφυλλίδης 9 (2), Τέρπος 3, Δάλπας 15 (3), Ζαγανίδης, Σαββίδης, Τράντας, Ζυγούρας, Βασιλειάδης, Σικαλίδης 2, Αναστασάκης 4, Πάλλης 16.