Δύο σερί οι Τίμπερς

Οι Πόρτλαντ Τίμπερς στάθηκαν τυχεροί και κέρδισαν με 1-0 την μαχητική Σίβας ΗΠΑ σε αγώνα για το MLS.Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 44ο λεπτό, όταν από κοντά ο Έρικ Μπράνερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά. Είχε προηγηθεί «μοιρασμένο» πρώτο ημίχρονο, αλλά οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν δύο αναγκαστικές αλλαγές, κάτι που προφανώς στοίχισε άμεσα και ίσως δημιουργήσει πρόβλημα
στις επόμενές τους αγωνιστικές υποχρεώσεις.Στο δεύτερο ημίχρονο, παρά τα αρνητικά δεδομένα, η Σίβας ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων, ενώ οι Τίμπερς περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο. Τελικό το 1-0 δεν άλλαξε και η ομάδα του Πόρτλαντ «ανέβηκε» στους 32 βαθμούς, ενώ οι ηττημένοι έμειναν στους 31.Πόρτλαντ Τίμπερς: Πέρκινς, Τσαμπαλά, Χορστ, Μπράνερ, Πάλμερ, Ζίζο (80’ Νάγμπε), Τζιούσμπερι, Τσάρα, Αλχασάν (84’ Ουάλας), Περλάζα, Κούπερ (71’ Αλεξάντερ).Σίβας ΗΠΑ: Κένεντι, Ουμανά, Τσάζιτς, Πιρς, Ναγκαμούρα (38’  Έλιοτ), Ζεμάνσκι (60’ Μπράουν), Λαχούντ (11’ Τρουχίλο), Κουρτουά, Λαμπρόκα, Μονταΐνι, Μορένο.