Εύκολα με Μασέντα

Οι αναπληρωματικοί παίκτες της Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ ήταν περισσότεροι έτοιμοι και οδήγησαν την ομάδα τους στο 4-1 σε βάρος των Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον.Ο 19χρονος Ιταλός, Φεντερικό Μασέντα σκόραρε στο 54ο και στο 61ο λεπτό, αφού μπήκε σαν αλλαγή στο ημίχρονο. Οι Μάικ Όουεν και Παρκ Τζι Σανγκ άνοιξαν και έκλεισαν το σκορ, αντίστοιχα, ολοκληρώνοντας την κυριαρχία των εναλλακτικών επιλογών του Σερ Άλεξ στον αγωνιστικό χώρο.Στο πρώτο 45λεπτο δεν καταγράφηκε κάποιο γκολ, αφού οι Αμερικανοί περιόρισαν τους βασικούς της
Γιουνάιντεντ στο μηδέν. Το μόνο που κατάφεραν γενικότερα οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 2-1 στο 56ο λεπτό, με ένα τυχερό γκολ.Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον: Ρέις (46’ Σάτλουρθ), Σοάρες (46’ Κοκρέιν), Κορία (49’ Λόυι), Τίερνεϊ (48’ Μπαρνς), Άλστον, Φέλαν (50’ Μακάρθι), Τζόζεφ, Μπογκς (64’ Γκάι), Λέκιτς (66’ Σιλάβσκι), Φείλχαμπερ (66’ Ντάμπο).Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ: Λίντεγκααρντ, Βίντιτς (46’ Όουεν), Έβανς, Φάμπιο, Ραφαέλ, Άντερσον (77’ Ντιούφ), Κάρικ (76’ Τζι Σανγκ), Γιανγκ (68’ Γκιγκς), Νάνι, Μπερμπάτοφ (46’ Μασέντα), Ρόουνεϊ (46’ Φέρντιναντ).