Εύκολη «πεντάρα» για Μπλάκχοκς

Σε αδύναμο κρίκο του πρωταθλήματος εξελίσσονται οι Κολόμπους Μπλου Τζάκετς και οι Σικάγο Μπλάκχοκς το πιστοποίησαν με το αποψινό τους 5-2.

Ο Vitor Stalber σημείωσε δύο τέρματα στο ξεκίνημα του τρίτου εικοσαλέπτου και «έσπασε» το 2-2. Νωρίτερα, οι Μπλου Τζάκετς ισοφάρισαν δύο φορές παρά το μειονέκτημα της έδρας. Συγκεκριμένα, ο Vinny Prospal «απάντησε» ένα λεπτό έπειτα από το τέρμα του Marcus Kruger, ενώ ο Derek MacKenzie μία περίοδο έπειτα από το shorthanded γκολ του Dave Bolland.

Εν τέλει, ο Michael Frolik έστειλε το puck στην ανυπεράσπιστη εστία των φιλοξενούμενων και διαμόρφωσε το τελικό 5-2. Αυτό το αποτέλεσμα ανέβασε τους «μαυραετούς» στους 14 πόντους, ενώ άφησε την ομάδα του Κολόμπους στους τρεις.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.