Έκανε… σεφτέ η Ράγιο!

Με ένα γκολ του Μικού στο 4ο λεπτό, η Ράγιο Βαγιεκάνο απέδρασε με τους τρεις πόντους από το «Αλφόνσο Πέρεθ», επικρατώντας με 1-0 της Χετάφε.Οι συνθήκες νίκης διαμορφώθηκαν νωρίς για τους φιλοξενούμενους, καθώς μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μίκου νίκησε με κεφαλιά τον Μόγια στο 4ο λεπτό, «ανοίγοντας» το σκορ για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους.Στο δεύτερο μέρος η Χετάφε είχε την υπεροχή, ωστόσο δεν απείλησε ουσιαστικά την εστία του Ντάνι και κάπως έτσι η Βαγιεκάνο, πήρε
την πρώτη της νίκη στην Πριμέρα Ντιβιζιόν. Στον πάγκο έμειναν οι Κόκε και Ραούλ Μπράβο για τους νικητές.Χετάφε: Μογιά, Χουάν Βαλέρα, Λόπο, Κάτα Ντίας, Μασιλέλα, Χουάν Ροντρίγκεθ (35' Ρουμπέν Πέρεθ), Πέδρο Λεόν (72' Μπαραντά), Λασέν, Πάμπλο Σαράμπια (61' Πέδρο Ρίος), Ντάνι Γκουΐθα, Νικολάς ΦεντόρΡάγιο Βαγιεκάνο: Ντάνι Χιμένεθ, Τίτο, Τζόρντι Φιγκέιρας, Αρίμπας, Κασάδο, Μοβίγια, Χάβι Φουέγκο, Πέντρο Μποτέλιο (83' Ντάνι Πατσέκο), Μίκου, Ταμούδο (57' Λασάν Μπανγκουρά), Πίτι (75' Ντελίμπασιτς)