Επέστρεψαν οι «ασπιρίνες»

Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, η Μπάγερ Λεβερκούζεν επικράτησε με 3-1 της Βόλφσμπουργκ στην «Μπάι Αρένα».Στους έξι βαθμούς από την κορυφή μείωσε την απόσταση η Μπάγερ Λεβερκούζεν, η οποία προερχόταν από δύο συνεχόμενες ήττες. Η ομάδα του Ρόμπιν Ντουτ επικράτησε 3-1 της Βόλφσμπουργκ και επέστρεψε στις επιτυχίες.Στο 14’ ο Κάστρο άνοιξε το σκορ για τις «ασπιρίνες», με τον Μαντζούκιτς με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού να ισοφαρίζει για τους φιλοξενούμενους. Από εκεί και πέρα όμως οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο και πέντε λεπτά αργότερα πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τέρμα του Ντερντιγιόκ.Το
τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε πέντε λεπτά πριν από την συμπλήρωση των 90’ με τον Κίσλινγκ να κάνει το 3-1.ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Μπάλιτς, Ράιναρτζ, Τοπράκ, Κάντλετς, Μπέντερ (67’ Ρόλφες), Κάστρο, Σαμ, Ντερντιγιόκ (72’ Σάαμπ), ΚίσλινγκΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Οκς, Μάντλουνγκ, Ρας, Σέφερ, Τρες, Ζόσουε (69’ Κου), Γιόνσον (46’ Χασέμπε), Ντεγιάγκα, Λάκιτς (46’ Χέλμες), Μαντζούκιτς