Επίδειξη δύναμης από Αστραπή!

Η Αστραπή επικράτησε εύκολα του Πανιώνιου/Αχιλλέα εκτός έδρας με 5-0 και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών στην ΕΠΣ Αχαΐας.Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έστειλαν… μήνυμα στους υπόλοιπους διεκδικητές του κυπέλλου. Αντίθετα, ο Πανιώνιος δεν κατάφερε σε καμία περίπτωση να απειλήσει την εστία του Τζόλα και τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Σαχίνι στο 80΄.Το σκορ άνοιξε ο Χαρισιάδης στο 27΄, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος
παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Ο Γαλανόπουλος πήρε τη σκυτάλη και λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου έκανε με ωραίο σουτ του 3-0.Ο Χαρισιάδης με το τρίτο του προσωπικό τέρμα έκανε το 4-0 στο 85΄, για να διαμορφώσει το τελικό 5-0 ο Γελάσιος στο 90΄.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Τσαμπάς, Δέδος, Μαγνήσαλης (46' Σεϊντής), Ασιλιάν (46' Παπαδημητρίου - 56' Χαρίτος), Δημητρόπουλος, Καϊμακάς, Μάγκος, Μπακούρος, Μπαρλής, Σαχίνι, Γκλαβάς.ΑΣΤΡΑΠΗ: Τζόλας, Γελάσιος, Θανάσουλας, Κουτσοκέρας, Λιόσης (70' Κωνσταντινόπουλος), Κοτσανόπουλος, Κοτικιάν, Σταθόπουλος (65' Γραμματικόπουλος), Καραμάνος (46' Χασάπης), Χαρισιάδης, Γιαννόπουλος