Επική ανατροπή για Βαλένθια!

Με δυο γκολ του Ρομπέρτο Σολδάδο στα τελευταία δύο λεπτά, η Βαλένθια ανέτρεψε το εις βάρος της 2-3 σε 4-3 απέναντι στην Σανταντέρ και ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.Ο Σολδάδο σκόραρε στο 2’ για τις «νυχτερίδες» ενώ ο Ισπανός επιθετικός κατάφερε στο 7ο λεπτό να πετύχει και άλλο γκολ, αλλά στην… εστία της ομάδας του, ισοφαρίζοντας για την Σανταντέρ.Το «Μεστάγια»… πάγωσε στο 14’, καθώς ο Ακόστα έκανε το 1-2 για την ομάδα του Έκτορ
Κούπερ, ενώ η Σανταντέρ πήρε στο 56ο λεπτό προβάδισμα δυο τερμάτων με τον Γκονζάλες.Ωστόσο, ο Ρεμί μείωσε στο 58’ σε 2-3 με τον Σολδάδο να το παίρνει… πάνω του, καθώς αρχικά στο 88ο λεπτό ισοφάρισε σε 3-3 ενώ στο 90’ χάρισε την νίκη στις «νυχτερίδες», πραγματοποιώντας χατ-τρικ.Βαλένθια: Γκουαΐτα, Μπρούνο, Ραμί, Ρικάρντο Κόστα (46' Αλμπέρτο Κόστα), Άλμπα, Μεχμέτ Τοπάλ, Μπανέγκα, Πιάτι (67' Τζόνας), Πάμπλο Ερνάντεθ, Μπερνάτ (46' Κανάλες), ΣολδάδοΣανταντέρ: Τόνιο, Αράνα (78' Σαπέριο), Άλβαρο, Οσμάρ, Θίσμα, Πικόν (69' Γκαρσία), Ντιόπ, Μουνίτις, Κένεντι Μπακιρτζίογλου, Αντριάν, Ακόστα (64' Μπεντία)