Εθνικός Πειραιά – Αήττητος Σπάτων 3-2

Λύτρωση στο 89’ για τον Εθνικό, καθώς με τέρμα του Σκαφτούρου επικράτησε με 3-2 του Αήττητου Σπάτων και πήρε μεγάλη βαθμολογική… ανάσα.

Οι «κυανόλευκοι» προηγήθηκαν μόλις στο 11’ με τον Μιχελή, ωστόσο στο 16’ ο Αήττητος ισοφάρισε με τον Παπαδά και τρία λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα των Σπάτων.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παντελή στο 48’ και στο 89’ ο Σκαφτούρος «λύτρωσε» τον Εθνικό, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Μακρής (45' λ. τρ. Μεϊμαρόγλου), Μακρόπουλος,

Τσαραούσης (36' Κυριακάκης), Ντούνης (62' Σκαφτούρος), Τσιούμας, Σαμιώτης, Μιχελής, Ιατρού, Παντελής, Κοσμάς, Ρούσσος Α.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Χαρόζης, Σχίζας, Μαρινάκης, Μανουσάκης, Μπλιαμπλιάς, Τούντας, Καδίτης, Αλεξιάδης, Παπαδόπουλος (69' Βογιατζόγλου), Παπαδάς, Ανδρεαδάκης (48' Μπαμούνης (88' Σταύρου))