Έβρος Σουφλίου-ΑΕ Πιερέων 4-1

Σαρωτικός ήταν ο Έβρος Σουφλίου στην περεμιέρα του 1ου ομίλου της Δ’ Εθνικής, καθώς επικράτησε άνετα 4-1 της ανανεωμένης ΑΕ Πιερέων.

Η ομάδα από το Σουφλί είχε σημειώσει τρία γκολ στο ημίωρο, «καθαρίζοντας» από νωρίς το παιχνίδι. Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Σεμερτζίδης έκανε το 1-0. Στο 15’ ο Παπαναστασίου έκανε το 2-0 και στο 30’ ο Ρωσίδης ανέβασε τον δείκτη στο 3-0. Στο 35’ ο νεαρός άσος της ΑΕ Πιερέων, Χρήστου, μείωσε με κεφαλιά σε 3-1.

Στο 40’ ο Σεμερτζίδης με εύστοχο πέναλτι, το οποίο αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενους,

ανέβασε τον δείκτη στο 4-1. Με αυτό το σκορ έληξε το ημίχρονο αλλά και το παιχνίδι στο δημοτικό «Δ. Μπακιρτζής».

ΈΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Πετκάρης, Κοτζαλή, Μουσικούδης, Παντίδης, Γκαρακλίδης, Παπαναστασίου, Ζάχος (81’ Κεσσάτης), Ρωσίδης (54’ Ευφραιμίδης), Παγωνίδης (77’ Τοπαλίδης), Σεμερτζίδης, Αραμπατζής

ΑΕ ΠΙΕΡΕΩΝ 2004: Μόραλης, Παπαδόπουλος Θ., Γεκενίδης, Παπαδόπουλος Ι. (55’ Παλληκαράς), Καρακότσαλης, Χρήστου, Θεοδωρίδης, Σαπανίδης, Βορίλας (80’ Κόνσουλας), Πασχαλίδης, Ντράτση (50’ Μπάτζιος)