Η Μιχαλακίδη «σάρωσε» τον Άρη

Η Καλλιθέα επικράτησε με 4-0 του Άρη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας του Γυναικείου πρωταθλήματος με την Μιχαλακίδη να πετυχαίνει και τα τέσσερα τέρματα της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχες φανερά ανώτερες και εκμεταλλευόμενες τα λάθη των κοριτσιών του Ηλία Μακρίδη άνοιξαν το σκορ στο 19’ με την Μιχαλακίδη. Στο 34’ η ίδια παικτρια μετά από τε τα τετ με την τερματοφύλακα του Άρη «έγραψε» το 2-0 για την Καλλιθέα.

Στην επανάληψη, η Μιχαλακίδη κάνοντας χατ τρικ, μετά την εύστοχη εκτέλεση

φάουλ στο 51’ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Κανδιάνου και λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου έφτασε στο «καρέ» στο 82’ κάνοντας το τελικό 4-0.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Χρυσογονίδου, Θέου, Ζουμπουλάκη, Μαρινάκη, Νικολάου, Μελισσού, Μιχαλακίδη, Σαχινίδου, Κουντραφούρη, Κοντομίχη, Πλυτά

ΑΡΗΣ: Κανδιάνου, Λαγουμτζή, Κωσταντίνου (65’ Τσιλιφίκα), Γρηγοριάδου, Πουτουριάδου (46’ Τσαγκαλίδου), Τερζοπούλου, Κολληγά, Μήτκου, Καρκατζίνου, Παπαδοπούλου (80’ Αναστασιάδου) Κηπουρού.