Η Τσέλσι «λύγισε» τη Νάπολι και πέρασε στους «8»

Οι Λονδρέζοι έγιναν η τελευταία ομάδα που «τσέκαραν» το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Champions League, μετά τη νίκη τους με 4-1 επί της Νάπολι στην παράταση.

Η ομάδα του Ρομπέρτο Ντι Ματέο άνοιξε το σκορ στο 29’ με τον Ντρογκμπά και στο 47’ ο Τέρι με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0 σκορ που έδινε την πρόκριση στους γηπεδούχους. Ωστόσο, η… απάντηση των Ιταλών ήταν άμεση και στο 55’ ο Ινλέρ με «κεραυνό» έξω από την περιοχή «έγραψε» το 2-1 και έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Όμως,

στο 75’ ο Λάμπαρτ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 3-1, με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση. Η… λύτρωση για τους «μπλε» ήρθε στο 105’ με δυνατό σουτ του Ιβάνοβιτς μέσα από την περιοχή και η Τσέλσι πανηγύρισε την πρόκριση στους «8» του Champions League.

Περισσότερα σε λίγο...

Θυμηθείτε την εξέλιξη και τα γκολ του αγώνα ΤσέλσιΝάπολι, όπως σας τα πρόσφερε το Onsports.