Ικανοποίησε ο Αστέρας στο φιλικό

Την ήττα με 2-1  από την ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού γνώρισε ο Αστέρας Μαγούλας στο φιλικό της Τετάρτης (28/9) που διεξήχθη στο γήπεδο του Ασπροπύργου.Η ομάδα της Μαγούλας, αν και στάθηκε καλά στον αγωνιστικό χώρο, δεν κατάφερε φτάσει στην νίκη.Οι «πράσινοι» μπήκαν μπροστά στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα χάρη σε γκολ του  Μουζακίτη, ενώ πέντε λεπτά πριν την «εκπνοή» του πρώτου ημιχρόνου ο Αστέρας ισοφάρισε
με τον  Εβερετ στο  40΄.Μάλιστα, ο τελευταίος είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του στο 50’, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε «χτύπησε» στο δοκάρι.Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 55’  ο Ανδριόπουλος, χαρίζοντας την φιλική νίκη στον Παναθηναϊκό.Όπως και να έχει όμως, ο  τεχνικός των «κυανόλευκων» , Στέλιος Βογιατζής έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση που πραγματοποίησαν οι ποδοσφαιριστές του, παρά την ήττα.Η σύνθεση του Αστέρα Μαγούλας: Αγριμάκης, Τσούπρος, Κολοβός, Κουσουρής, Σιακαβάρας(46′Λάμπρου), Μαρής(39 Έβερετ), Οξύνογλου (41′ Σωτήρχος), Σερέπας, Καλογρίδης, Ζαγοριανός, Μανίκας. Αγωνίστηκαν και οι: Κονέ, Ρόκκας, Σαλαπάτας ,Πατσι