Ισόπαλο το ντέρμπι της Βαλένθια

21:28 1/4/2012 - Πηγή: OnSports

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Βαλένθια και Λεβάντε στο «Μεστάγια» με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα να ευνοεί τους φιλοξενούμενους.

Την ευκαιρία να καθιερωθεί στη 3η θέση της βαθμολογίας και να ξεφύγει από τους διώκτες της έχασε η Βαλένθια στο «Μεστάγια» απέναντι στη Λεβάντε, καθώς στο τοπικό ντέρμπι, παραχώρησε ισοπαλία 1-1.

Οι «νυχτερίδες» ξεκίνησαν πολύ δυνατά την αναμέτρηση και στο 35΄ο Ζόνας, άνοιξε το σκορ. Ωστόσο, δέκα λεπτά μετά την έναρξη

του δευτέρου ημιχρόνου, ο Κονέ διαμόρφωσε το τελικό 1-1, δίνοντας ένα σημαντικό βαθμό στην ομάδα του στην προσπάθειά της για να τερματίσει στις θέσεις της Ευρώπης.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Γκουαΐτα, Μπαραγκάν, Ραμί, Βίκτορ Ρουίθ, Ματιού, Αλμπέλδα (77'Τίνο Κόστα), Παρέχο, Φεγκουλί (77'Πιάτι), Ζόνας (86'Αλκάθερ), Αντουρίθ.
ΛΕΒΑΝΤΕ: Μουνούα, Πέδρο Λόπεθ, Μπαγεστέρος, Καμπράλ, Χουανφράν, Βάλντο, Τσάβι Τόρες, Ιμπόρα (74'Φαρινός), Μποτέλιο, Κονέ, Μπαρκέρο (80'Γκεζάλ)