«Καυτή» ισοπαλία στο Χιούστον

Οι Σικάγο Φάιρ του Φρανκ Κλόπας απέσπασαν ισοπαλία με 1-1 στην έδρα των Χιούστον Ντάιναμο και διατηρούν ελπίδες πρόκρισης για τα play off.Οι «φωτιές», αν και παρατάχθηκαν χωρίς πέντε βασικά στελέχη, πλησίασαν την προνομιούχα ζώνη στους δύο βαθμούς. Πάντως, πριν την έναρξη της αναμέτρησης, ο στόχος των δύο συλλόγων ήταν η νίκη, αλλά το γκολ του Κόλιν Κλαρκ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 33ο λεπτό.Μόλις εννέα λεπτά αργότερα, ο Ντομινίκ Οντούρο αποδείχθηκε ταχύτερος από τους αντίπαλους αμυντικούς και πρόλαβε να διαμορφώσει το 1-1. Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες ευκαιρίες, αλλά δεν τις μετέτρεψαν σε γκολ, κάτι που ενισχύει την βαθμολογική επιτυχία των Φάιρ.Πλέον, οι Ντάιναμο έχουν 43 βαθμούς σε 32 παιχνίδια. Από την άλλη, ο σύλλογος του Σικάγο έχει 37 σε 31.Χιούστον Ντάιναμο: Χολ, Χάινολτ, Μπόσγουελ, Κάμερον, Ας (46’ Τέιλορ), Κλαρ (75’ Κρουζ), Καμάργκο, Μοφάτ, Ντέιβις, Τσινγκ, Κόστλι (60’ Καρ).Σικάγο Φάιρ: Τζόνσον, Βιδέιρα, Ανιμπάμπα, Γκιμπς, Σεγκάρες, Πάουζ, Χούσιντιτς (66’ Πάρντο), Παλαντίνι, Μπόουν (73’ Πάπα), Οντούρο (51’ Νιάρκο), Τσάβες.