Καπέλο: «Πρέπει να βελτιωθούμε»

01:50 7/9/2011 - Πηγή: OnSports
Ο Φάμπιο Καπέλο τόνισε πως η Αγγλία πρέπει να βελτιωθεί αγωνιστικά, για προκριθεί οριστικά στο EURO 2012, ενώ δύο παίκτες του συμφώνησαν μαζί του.Ο ομοσπονδιακός τεχνικός παρακολούθησε τα «λιοντάρια» να ξεπερνούν με το «μικρό» 1-0 το εμπόδιο της Ουαλίας. Προφανώς το τελικό αποτέλεσμα απέσπασε την προσοχή του ενόψει του δύσκολου αγώνα με το Μαυροβούνιο:«Υποφέραμε στα τελευταία 15 λεπτά. Δεν ξεκινήσαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην συνέχεια βελτιωθήκαμε. Πετύχαμε ένα γκολ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν καλοί για 20-25 λεπτά, αλλά μετά η Ουαλία είχε πολλές ευκαιρίες να ισοφαρίσει.Πρέπει να βελτιωθούμε. Είμαστε καλύτεροι μακριά από το Wembley. Επίσης, πρέπει να επαναφέρουμε μερικούς παίκτες, οι οποίοι είναι εκτός αυτή τη στιγμή».Από την πλευρά του, ο μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης Άσλεϊ Γιανκ συμπλήρωσε:«Θέλαμε τους τρεις πόντους για να βρεθούμε κοντά στην πρόκριση και τους πήραμε. Η εμφάνιση δεν ήταν η καλύτερη δυνατή, αλλά πρέπει να κερδίζεις παιχνίδια. Αυτό είναι το σημαντικότερο».Ο Στούαρτ Ντάουνινγκ πρόσφερε την τελική ασίστ στον παραπάνω ποδοσφαιριστή και δήλωσε σχετικά:«Είμαστε απογοητευμένοι από την εμφάνιση μας, αλλά το κυριότερο είναι πως πήραμε τρεις βαθμούς».