«Καθάρισε» σε ένα δεκάλεπτο

Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για την Μπορντό για να πάρει την νίκη στην έδρα της Βαλενσιέν, καθώς κατάφερε να «γυρίσει» το εις βάρος της σκορ και να επικρατήσει με 2-1.Η Βαλενσιέν ήταν εκείνη η οποία πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να προηγηθεί με τον Ντοσεβί, ενώ έχασε αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει το προβάδισμα της.Οι «Γιρονδίνοι, ωστόσο κατάφεραν στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα να πάρουν την νίκη, ισοφαρίζοντας στο 80ο λεπτό  με τον Τραορέ, ενώ ο Μοντεστέ με την λήξη του αγώνα έδωσε την νίκη στους φιλοξενούμενους.Βαλενσιέν: Πενετό, Μπονγκ, Ανγκουά, Μίριν, Ντικουρτιέ, Γκομίς (70’ Καντέρ), Σάντσεζ, Κοεΐντ (87’ Σάεθ), Ντανίκ, Πουγιόλ, Ντοσεβί (87’ Σαμάσα)Μπορντό: Καρασό, Τρεμουλινάς, Πλανίς, Σιανί, Σανέ, Χαλιφά (64’ Ντιαμπατέ), Πλασίλ, Ενγκεμό, Ζουσιέ (64’ Μοντεστέ), Μπελέι (76’ Τραορέ), Γκουφράν