«Κεραυνός» ο Moore

Ο Dominic Moore οδήγησε τους Τάμπα Μπέι Λάιτνινγκ στην εκτός έδρας νίκη επί των Νιου Γιορκ Ρέιντζερς, αφού ισοφάρισε σε 2-2 και έκρινε την διαδικασία των πέναλτι.

Από τα χέρια του κεντρικού επιθετικού των «κεραυνών» πέρασαν οι δύο κρίσιμες φάσεις του ματς. Με το χρονόμετρο να δείχνει 1:57, ο Moore ισοφάρισε σε 2-2, ενώ το δικό του πέναλτι ήταν το μοναδικό που βρήκε δίχτυα στην τελική διαδικασία της αναμέτρησης. Έτσι, οι Λάιτνινγκ συμπλήρωσαν 26 βαθμούς.

Νωρίτερα, οι γηπεδούχοι Ρέιντζερς είχαν προηγηθεί δύο φορές. Αρχικά, στην πρώτη περίοδο, ο Ryan Callhan σκόραρε σε power play, ενώ δύο λεπτά ύστερα από το 1-1 του Ryan Malone στην δεύτερη περίοδο, ο Artem Anisimov διαμόρφωσε το 2-1 υπέρ των Νεοϋορκέζων. Οι Ρέιντζερς βρέθηκαν στους 34 βαθμούς και στην πέμπτη θέση της ανατολικής περιφέρειας του NHL.