Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα 1-3 (Κ17)

Με 3-1 επικράτησε εκτός έδρας η ομάδα Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα της αντίστοιχης της Κέρκυρας, για την 1η αγωνιστική του 1ου γύρου του Βορείου ομίλου.Η ομάδα των Ιωαννίνων ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 30' με τον Παπαρούνα, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 35' με τον Γρηγοράκη.Ο ΠΑΣ Γιάννινα ανέβασε την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο και με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά των Σπαλιάρα στο 79' και Φίλιου στο 86', έφτασε στη νίκη με 3-1.ΚΕΡΚΥΡΑ: Ντάικος, Δουκάκης (60' Ρίτσαρντ), Λάμπουρας (77' Ρίκος), Νίκας Κοσκινάς, Καμμένος (75' Ντέντες), Γρηγοράκης (65' Μποζίκης), Τόμπρος, Φωτεινός, Μαβίλης, Δελής (75' Γράψας).ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Κολιοφούκας, Μαρμούτας (65' Μάνγκος), Φίλιος, Ταχείας, Αλεξίου, Φαρμάκης, Παπαρούνας (87' Σιώρης), Σπαλιάρας, Καμποσιόρης (78' Μπαλάτσια), Μπιτσιόλης, Τσουμάνης (60' Πότσης).