Κυρίαρχος στο κρητικό ντέρμπι ο Εργοτέλης

Τη νίκη 6-0 πήρε ο Εργοτέλης κόντρα στις Κρήσσες Ρεθύμνου, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α' κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 5' της αναμέτρησης άνοιξαν το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι της Σιδηρά. Λίγα λεπτά αργότερα η Αγγελάκη με προβολή έκανε το 2-0. Στο 30' η Ξέρα με ατομική προσπάθεια σκόραρε ακόμα ένα γκολ για τον Εργοτέλη, στέλνοντας τις ομάδες στα αποδυτήρια με το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στην

επανάληψη, οι γηπεδούχες δεν κατέβασαν ρυθμούς, κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα να σκοράρουν άλλα τρία γκολ με την Κυδωνάκη Β. στο 50' και το 65' και τη Νικηταρά στο 59'.

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Αποστολάκη, Κυδωνάκη Μ, Κοσμαδάκη, Ξερά (60' Στριλιγγά), Κυδωνάκη Β, Τριβυζάκη Ε. (65' Χουμά), Αγγελάκη (46' Νικηταρά), Τριβυζάκη Γ., Σηφάκη, Συμεωνίδη, Σιδηρά.

ΚΡΗΣΣΕΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Βαΐτση, Λαζανάκη, Πιτσή, Ζντράνκοβιτς, Δρακάκη, Μιρσινίδη, Στεφανουδάκη, Ζάχου, Φιτσοδασκαλάκη, Μαμαλάκη, Λαζανάκη.