«Μάγεψε» η Παλέρμο, 5-1 τη Λάτσιο

Μαγευτική εμφάνιση έκανε η Παλέρμο που διέλυσε 5-1 τη Λάτσιο στο «Ρέντζο Μπαρμπέρα». «Γκέλα» για Ουντινέζε με την Κάλιαρι.

Ακόμα… σκοράρει η Παλέρμο στο «Ρέντζο Μπαρμπέρα» απέναντι στη Λάτσιο. Οι «ροσανέρο» διέλυσαν 5-1 τους «λατσιάλι» και μείωσε στους τρεις βαθμούς από τις θέσεις της Ευρώπης.

Ο Μπαρέτο στο 10’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Ντονάτι να κάνει το 2-0 στο 20’. Όλα τελείωσαν στο 42’ όταν ο Σιλβέστρε ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στην επανάληψη δεν άλλαξαν πολλά, με τον Μπουντάν να κάνει το 4-0 στο 47’ και τον Μίκολι πέντε λεπτά αργότερα να κάνει το 5-0. Η Λάτσιο το μόνο που κατάφερε ήτα να μειώσει με τον Κόζακ στο 85’.

Την ίδια ώρα, η Ουντινέζε παραχωρούσε ισοπαλία χωρίς τέρματα στην Κάλιαρι και έμενε ακόμα περισσότερο πίσω στη «μάχη» του Champions League.