Μανιάτης: «Καλό αποτέλεσμα η ισοπαλία»

00:25 7/9/2011 - Πηγή: OnSports
Ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα του αγώνα, όχι όμως από την εμφάνιση της Εθνικής στο πρώτο ημίχρονο, εμφανίστηκε με δηλώσεις του ο Γιάννης Μανιάτης.Ο άσος του Ολυμπιακού μίλησε μετά το τέλος του αγώνα με την Λετονία και τόνισε ότι η ισοπαλία είναι καλό αποτέλεσμα για την Εθνική, ενώ δεν παρέλειψε να αναφερθεί στο επόμενο παιχνίδι με την Κροατία, για το οποίο ζήτησε την συμπαράσταση του κόσμου.«Σπαταλήσαμε ένα ημίχρονο. Θα μπορούσαμε
να μπούμε πιο συγκεντρωμένοι, αν το κάναμε  θα μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη. Όταν κάναμε το 1-1 πιέσαμε αλλά το γκολ δεν ήρθε. Προσπαθήσαμε όλα τα παιδιά να βοηθήσουμε, γι’ αυτό πιστεύω ότι βγήκαμε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο. Η ισοπαλία είναι ένα καλό αποτέλεσμα. Πλέον αυτό που θέλουμε είναι να πάρουμε τη νίκη με την Κροατία στο Καραϊσκάκη. Πρέπει ο κόσμος να γεμίσει το γήπεδο και να μας βοηθήσει, γιατί πιστεύω πως με νίκη θα είμαστε με το ένα πόδι στο Euro».