Ματσάρα στο Αμβούργο!

Δυστυχώς στο ποδόσφαιρο οι αγώνες κρατάνε 90 λεπτά, κάτι το οποίο έγινε και στο Αμβούργο όπου έγινε το παιχνίδι της χρονιάς ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Κολωνία με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την νίκη με 3-4!Το Αμβούργο ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με τον Πέτρις στο 11’ με πέναλτι, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν 10 λεπτά αργότερα με τον Τσίχι, ενώ μέχρι την λήξη του ημιχρόνου οι ευκαιρίες διαδέχοντας η μία την άλλη!Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, η Κολωνία έκανε το 2-1 με τον Νοβάκοβιτς, με το Αμβούργο να πραγματοποιεί την
ολική ανατροπή, καθώς ισοφάρισε στο 59’ με τον Ραΐκοβιτς, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Σον έκανε το 3-2.Η ομάδα του Στάλε Σολμπάκεν ωστόσο δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα και έφτασε στην ισοφάριση στο 84ο λεπτό με τον Κλέμενς ενώ ο Μακ Κένα έδωσε στο 88ο λεπτό την νίκη στα «κριάρια».Αμβούργο: Ντρόμπνι, Ντικμάιερ, Βέστερμαν, Ραΐκοβιτς, Αόγκο, Γιάρολιμ, Τέσε, Σον (75’ Ελία), Σκέλμπρεντ, Γιάνσεν, Πέτριτς (81’ Γκερέρο)Κολωνία: Βάρντοβιτς, Μπρέτσκο, Σερένο, Ζερομέλ, Αντρεζίνιο (86’ Κλέμενς), Λάνιγκ, Ρίτερ, Τσίχι, Πέτσκο (46’ Ποντόλσκι), Γιάγιαλο (85’ Μακ Κένα), Νοβάκοβιτς