Με δύο πέναλτι οι Ούνιον

Μπορεί ο Φρέντι Αντού να πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με τους Φιλαδέλφεια Ούνιον, αλλά ο Σεμπαστιάν Λε Του ήταν αυτός που… πήρε το 2-2 κόντρα στο Ντάλας.Συγκεκριμένα, ο 27χρονος πρώην παίκτης της Λοριέντ ισοφάρισε δύο φορές με ισάριθμες εκτελέσεις πέναλτι. Το πρώτο καταγράφηκε στο 33ο λεπτό και το δεύτερο στο 84ο. Αυτός έχει πλέον έξι στα έξι πέναλτι με τους Ούνιον, αφού έχει εκτελέσει όλα τα σχετικά χτυπήματα στην… ιστορία της ομάδας.Από την πλευρά τους, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο έβδομο λεπτό με τον Μάικον Σάντος, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου
ο Μπρεκ Σι διαμόρφωσε το 2-1. Έτσι, έφθασαν στους 43 βαθμούς. Από την πλευρά της, η ομάδα της Φιλαδέλφειας ανέβηκε στους 34.Φιλαδέλφεια Ούνιον: Μοντραγκόν, Ουίλιαμς, Καλίφ, Βαλντές, Φαρφάν, Μαπ (79’ Ντάνιελ), Αντού (62’ Μουάνγκα), Καρόλ, Παούνοβιτς, Λε Του, Μακίνερνεϊ (73’ Τόρες).Ντάλας: Χάρτμαν, Λόιντ, Τζον, Ιχεμέλου, Μπενίτεζ, Τσάβεζ (82’ Τζέικομπσον), Γκουάρντα (71’ Κρουζ), Βίλαρ, Χερνάντεζ (67’ Τζάκσον), Σι, Σάντος.