Μοιραίος ο Χάρτμαν

Η Ρέαλ Σαλτ Λέικ κέρδισε με 2-0 το Ντάλας και προσέγγισε εκ νέου τις κορυφαίες θέσεις της δυτικής περιφέρειας του MLS.Το σκορ άνοιξε στο 48ο λεπτό, όταν ένα φάουλ του Άντι Ουίλιαμς κατέληξε στα χέρια του Κέβιν Χάρτμαν και στην συνέχεια στα… δίχτυα. Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων πραγματοποίησε σοβαρό λάθος και στοίχισε ουσιαστικά την ήττα στην ομάδα του.Στις καθυστερήσεις, αφού το Ντάλας είχε «ανοίξει» με σκοπό την ισοφάριση, ο Φαμπιάν Εσπιντόλα διαμόρφωσε εύκολα το 2-0. Ταυτόχρονα οριστικοποίησε την προσθήκη τριών βαθμών στην
φετινή συγκομιδή της Ρέαλ.Πλέον, έχει τριάντα έπειτα από 17 παιχνίδια και βλέπει με θετικό μάτι την συνέχεια του πρωταθλήματος. Στον αντίποδα, το Ντάλας έμεινε στους 34 σε 19 ματς. Πάντως, διατηρεί προσωρινά την δεύτερη θέση της Δύσης.Ρέαλ Σαλτ Λέικ: Ριμάντο, Βίνγκερτ, Ολέιβ, Μπελτράν, Σούλερ, Μπέκερμαν, Γκραμπαβόι (67’ Αλβάρεζ, 71’ Εσπιντόλα), Τζόνσον, Ουίλιαμς (82’ Ουάρνερ), Τζιλ, Σαμπορίο (89’ Αλεξάντρε).Ντάλας: Χάρτμαν, Ιχεμέλου, Μπενίτεζ, Τζον, Λόιντ, Βαρσάου, Τζάβεζ (76’ Ροντρίγκεζ), Τζέικομπσον (31’ Βιλάρ), Σι, Τζάκσον, Αλεξάντερ (61’ Αβίλα).