Νέα ήττα για τους Γκάλαξι

09:57 1/4/2012 - Πηγή: OnSports

Εύκολα και με σκορ 3-1 επικράτησαν οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον στην έδρα των Λος Άντζελες Γκάλαξι στο σημαντικότερο παιχνίδι της βραδιάς στο MLS.

Για ένα ημίχρονο αγωνίστηκε ο Ντέιβιντ Μπέκαμ, ο Λόντον Ντόνοβαν έμεινε εκτός και ο Ρόμπι Κιν απλά μείωσε σε 3-1. Οι Κέλιν Ρόου, Ρκις Τίερνεϊ και Σαρ Σένε είχαν ήδη βάλει την «επανάσταση» με 3-0 μπροστά στο σκορ και οι πρωταθλητές της περσινής σεζόν έχουν τρεις βαθμούς στα τρία πρώτα τους παιχνίδια.

Στους εννέα βαθμούς έφτασε η Ρέαλ, καθώς η ομάδα του Σολτ Λέικ επικράτησε

με 3-2 στην έδρα των Πόρτλαντ Τίμπερς. Μάλιστα ο Τζόνι Στιλ ισοφάρισε στο 89ο λεπτό και ο Κάιλ Μπέκερμαν ολοκλήρωσε την απίθανη ανατροπή στις καθυστερήσεις, οπότε τα δύο γκολ του Ντάργλινγκτον Νάγκμπε... εκμηδενίστηκαν, κάτι που απογοήτευσε τους 20.438 θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Με πέναλτι του Κρις Βοντολόφσκι πέρασαν οι Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς από το γήπεδο των Σιάτλ Σάουντερς. Ακόμα, οι Φιλαδέλφεια Ούνιον παραχώρησαν 0-0 στους Ουάιτκαπς στο πρώτο παιχνίδι του Σεμπαστιέν Λε Του, πρώτου σκόρερ όλης της ιστορίας της «ένωσης», κόντρα στην παλιά του ομάδα με την φανέλα του καναδικού συλλόγου.

Τυχεροί στάθηκαν οι Κρου που πέρασαν από την έδρα του Τορόντο με 1-0. Πάντως πριν το γκολ του Μπερνάρντο Άνορ, οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι. Τέλος, ο Τιερί Ανρί σημείωσε χατ τρικ στο 5-2 των Ρεντ Μπουλς επί των νεοφώτιστων Ίμπακτ.