Νίκη με ανατροπή για Πλατανιά

Τη νίκη με 3-2 πήρε ο Πλατανιάς Χανίων κόντρα στον Γιούχτα, σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο των Αρχανών.Αν και η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ του Σκουλούδη στο 21΄, κατάφερε μέσα σε εννέα λεπτά να «γυρίσει» το παιχνίδι με τους Μαραγκουδάκη (23΄) και Γκονζάλες (30΄).Δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43΄, ο Γιούχτας ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σκουλούδη.Η πίεση του Πλατανιά στην επανάληψη ήταν ασφυκτική και στο 77΄ κατάφερε να πάρει τη νίκη με ωραίο γκολ του Μαρτσάκη.Πλατανιάς: Λαζαρίδης, (65’ Γκολέμης), Μπινιχάκης, Τσεσμελής, Παληγεώργος, Τζανής (46’ Ραπτάκης), Πότσι (65’ Μανουσάκης), Πουλάκης (46’ Παπαζούδη), Μιρτσέτα (65’ Μαρτσάκης), Δρακάκης (46’ Δράμι), Γκονζάλες (75’ Tσικνίδης), Μαραγκουδάκης