Νίκησε... «φιλικά» τον Πανιώνιο ο Λεβαδειακός

22:12 4/5/2012 - Πηγή: OnSports

Λεβαδειακός και Πανιώνιος «ξεμούδιασαν» στο μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στη Λιβαδειά. Νικητές οι Βοιωτοί (1-0) χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δημήτρη Παπαδόπουλου.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 50'. Ο Κουλοχέρης υπέπεσε σε πέναλτι κάνοντας χέρι μέσα στην περιοχή και ο Παπαδόπουλος νίκησε από τα έντεκα βήματα τον Ανέστη.

Ο Πανιώνιος θα μπορούσε να ισοφαρίσει έξι λεπτά αργότερα, αλλά η μπάλα δεν έκανε το χατήρι στον Δρόσο καθώς βρήκε δοκάρι και όχι δίχτυα.

Λεβαδειακός: Στρατηλάτης, Μανό, Αλεξίου. Λισγάρας, Κουτσόπουλος, Κόρμπος, Κοιλιάρας, Ζαουί, Σουμπίνιο, Παπαδόπουλος, Καμπίσι (υπό δοκιμήν).

Β Ημίχρονο: Πασχαλάκης, Κοτίτσας, Ιωάννου, Νικολακάκης, Κουτρομάνος, Βιάνα, Μαχαίρας, Μπουντόπουλος

Πανιώνιος: Πόγκασιτς, Πετκάκης, Κουλουχέρης, Αυλωνίτης, Κούρος, Σάμαρης, Κέζος, Γουνδουλάκης, Οκόγιε, Βλάχος, Σταματής

Β' Ημίχρονο: Ανέστης, Τούνης, Σαμαρόπουλος, Λαμπρόπουλος (υπο δοκιμήν), Μπούζας, Μενδρινός, Δρόσος, Κλης, Μακαρωνάς, Αναστασόπουλος