Πάλι οι Σάουντερς…

Πραγματικά ασταμάτητοι παρουσιάζονται οι Σιάτλ Σάουντερς στο MLS, αφού κέρδισαν απόψε με 4-3 τους Κολοράντο Ράπιντς συνεχίζοντας την πορεία τους προς την κορυφή της λίγκας.Πάντως, οι φιλοξενούμενοι πήραν δύο φορές το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ουέλς Τόμπσον σκόραρε στο πρώτο λεπτό, ενώ ο Τζεφ Λαρέντοβιτς διαμόρφωσε το 2-1 στο 43ο. Στο μεταξύ, ο Αλβάρο Φερνάντεζ είχε ισοφαρίσει με κοντινό σουτ.Στο τρίτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ρότζερ Λεβέσκ πέτυχε το 2-2, το οποίο παρέμεινε αναλλοίωτο μέχρι τα τελευταία λεπτά. Στο 83ο , όμως, μία κεφαλιά
του Φρέντι Μοντέρο έδωσε για πρώτη φορά το προβάδισμα στους Σάουντερς και ένα λεπτό αργότερα ο Μάυρο Ροζάλες διαμόρφωσε το 4-2.Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το σθένος να μειώσουν σε 4-3 στο 90’, αλλά δεν μπόρεσαν να αποσπάσουν εν τέλει κάποιο βαθμό. Έτσι έμειναν στους 27 έπειτα από την διεξαγωγή 21 παιχνιδιών τους φέτος. Από την άλλη, η ομάδα του Σιάτλ έφθασε στους 38 σε 22 ματς.Σιάτλ Σάουντερς: Κέλερ, Παρκ, Ράιλεϊ, Γιάνι, Βαλ, Λεβέσκ, Ροζάλες, Φερνάντες (71’ Νιγκλ), Αλόνσο, Φρίμπεργκ (73’ Έβανς), Μοντέρο (90’ Γιάκα).Κολοράντο Ράπιντς: Πίκενς, Μόουρ, Βάιν, Μάρσαλ, Κιμούρα, Μαστροένι, Λαρέντοβιτς, Τόμπσον, Νιάσι (80’ Λεμπο), Κάσεϊ (38’ Φόλαν), Κάμινγκς (86’ Ακπάν).