Σπουδαίος βαθμός για Ντάιναμο

Οι Χιούστον Ντάιναμο είχαν δύο πέναλτι και μία κόκκινη σε βάρος τους, αλλά τελικά απέσπασαν ένα πολύτιμο 2-2 στην έδρα των Κολόμπους Κρου.Μόλις στο ενδέκατο λεπτό, ο Εμάνουελ Έκπο δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα λόγω σκληρού φάουλ και άφησε τους φιλοξενούμενους με παίκτη λιγότερο για σχεδόν όλον τον αγώνα. Πάντως, ο Τζι Βαν Ουάτσον άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό για τους Ντάιναμο κόντρα στον ρυθμό της αναμέτρησης.Η ανατροπή καταγράφηκε με δύο πέναλτι του Αντρές Μεντόζα στο 64ο και 76ο λεπτό. Έτσι σε συνδυασμό
με το αριθμητικό πλεονέκτημα, οι πρωτοπόροι της ανατολικής περιφέρειας φαινόταν πως θα πάρουν τρεις βαθμούς. Τελικά πρόσθεσαν έναν στην συγκομιδή τους, αφού ο Κάλεν Καρ ισοφάρισε με ωραίο σουτ στο 86ο λεπτό.Έτσι, η ομάδα του Χιούστον διατηρήθηκε εντός της προνομιούχας τετράδας της Ανατολής. Από την πλευρά τους, οι Κρου παραμένουν πρώτοι, αν και έμειναν μακριά από την νίκη για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι.Κολόμπους Κρου: Έσμερ, Τζέιμς, Μάρσαλ (77’ Γκεχρίγκ), Φράντσις, Ορούρκ, Μιράντα, Έκπο, Ρότζερς, Ντούκα (77’ Μεράμ), Χεϊνεμάν, Μεντόζα (91’ Ρουσμίρ).Χιούστον Ντάιναμο: Χολ, Μπόσγουελ, Μόφατ, Καμάργκο (69’ Κλαρκ), Ας, Ουάτσον (77’ Κρουζ), Ντέιβις, Κάμερον, Ουίβερ, Μπρούιν (68’ Καρ).