Στα γρήγορα οι ημιτελικοί των Heavyweights

Οι ημιτελικοί του τουρνουά των Heavyweights στο Bellator κρίθηκαν σε σαράντα δευτερόλεπτα, αφού το «ένα χτύπημα» διαδραμάτισε σημαντικό ρόλο στα δύο ματς.

Μπορεί ο Neil Grove να μπήκε με… όρεξη στο ματς, αλλά βρέθηκε γρήγορα αντιμέτωπος με την… ωμή δύναμη του Thiago Santos, ο οποίος τελικά τον υπέταξε στα 38 δεύτερα. Στο 0:40 τελείωσε το ματς του Prindle με τον Sparks και ο πρώτος, με νοκ άουτ, πέρασε στον τελικό του τουρνουά και θα αντιμετωπίσει στις 26 Νοεμβρίου τον προαναφερόμενο Βραζιλιάνο.

Στο Bellator

56 υπήρξε και αγώνας τίτλου. Ο Ben Askren κράτησε την ζώνη του, αν και ο Jay Hieron βρέθηκε πολύ κοντά στη νίκη. Πάντως, ο πρώην παλαιστής επιπέδου Ολυμπιακών Αγώνων παραδέχθηκε ότι δεν έπιασε την καλύτερη δυνατή απόδοση, αν και διατήρησε το αήττητο του.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς:

O Ben Askren (ΗΠΑ) κέρδισε τον Jay Hieron (ΗΠΑ) με πλειοψηφική απόφαση και παρέμεινε πρωταθλητής Welterweight.
O Thiago Santos (ΒΡΑ) κέρδισε τον Neil Grove (Ν. ΑΦΡ.) με υποταγή στο 0:38 του πρώτου γύρου και προκρίθηκε στον τελικό των Heavyweights.
Ο Eric Prindle (ΗΠΑ) κέρδισε τον Ron Sparks (ΗΠΑ) με νοκ άουτ στο 0:40 του πρώτου γύρου και προκρίθηκε στον τελικό των Heavyweights.
Ο Jeremy Spoon (ΗΠΑ) κέρδισε τον Adam Schindler (ΗΠΑ) με ομόφωνη απόφαση.
Ο Marcio Navarro (ΒΡΑ) κέρδισε τον Rudy Bears (ΗΠΑ) με πλειοψηφική απόφαση.
Ο Kelvin Tiller (ΗΠΑ) κέρδισε τον Dan Spohn (ΗΠΑ) με πλειοψηφική απόφαση.
Ο Emanuel Brooks (ΗΠΑ) κέρδισε τον Willian de Souza (ΒΡΑ) με ομόφωνη απόφαση.
Ο Jacob Aiken (ΗΠΑ) κέρδισε τον Jeimeson Saudino (ΗΠΑ) με υποταγή στο 3:26 του πρώτου γύρου.
Ο Aaron Ely (ΗΠΑ) κέρδισε τον Owen Evinger (ΗΠΑ) με υποταγή στο 3:45 του πρώτου γύρου.
Ο Daniel Gallemore (ΗΠΑ) κέρδισε τον Derrick Ruffin (ΗΠΑ) με ΤΚΟ (αποχώρησης) στο 5:00 του δεύτερου γύρου.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.