Στην κορυφή οι Μπλάκχοκς

Στους 16 βαθμούς και στην κορυφή της δυτικής περιφέρειας έφθασαν οι Σικάγο Μπλάκχοκς κερδίζοντας με 5-4 τους Νάσβιλ Πρέντατορς στην παράταση.

Ο Patrick Kane είχε δύο γκολ για τους «μαυραετούς», ενώ ο Patrick Hornqvist ισάριθμα για τα «αρπακτικά». Ωστόσο, οι Μπλάκχοκς ισοφάρισαν τα πρώτα προβαδίσματα των φιλοξενούμενων και μπήκαν μπροστά στο σκορ 6:52 πριν την λήξη, πριν ισοφαρίσει 5:11 πριν το τέλος ο David Legwand. Πρέπει να σημειωθεί ότι

το πρώτο τέρμα του Hornqvist σημειώθηκε στο 26ο δευτερόλεπτο της αναμέτρησης, αλλά δεν έδωσε την απαραίτητη ψυχολογική ώθηση στους Πρέντατορς.

Στην παράταση, ο Viktor Stalberg αναδείχθηκε «χρυσός» σκόρερ και πρόσφερε τον επιπλέον βαθμό στην ομάδα του Σικάγο. Πλέον ισοβαθμεί με Έντμοντον Όιλερς και Ντάλας Σταρς στην πρώτη θέση της Δύσης. Από την πλευρά της, η ομάδα του Νάσβιλ συμπλήρωσε δώδεκα πόντους.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.