Στο τέλος η Γιουνάιντεντ

Για το μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, οι Σικάγο Φάιρ ήταν μπροστά με 1-0, αλλά στο τέλος ηττήθηκαν με 3-1 από την Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ.Ο Κόρι Γκιμπς άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με κεφαλιά και ο αμερικανικός σύλλογος κράτησε αυτό το σκορ μέχρι το 66’. Τότε, ο Ουέιν Ρούνεϊ ισοφάρισε με κοντινό σουτ έπειτα από καλή ασίστ του Ρίο Φέρντιναντ. Εννέα λεπτά αργότερα, ο Ραφαέλ έδωσε το προβάδισμα στους Άγγλους και στο 82’ ο Νάνι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.Στο 88ο λεπτό εισήλθε στο ματς σαν αλλαγή ο Παρασκευάς Πανταζόπουλος. Πρόκειται για 22χρονο αμυντικό, ο οποίος αποκτήθηκε
φέτος από την Ένωση Ασπρόπυργου.Σικάγο Φάιρ: Τζόνσον (46’ Κόνγουεϊ), Σεγκάρες (88’ Πανταζόπουλος), Γκιμπς (88’ Ρόμπινσον), Κουέστα (46’ Μίκουλιτς), Ανιμπάμπα (89’ Βιντέιρα), Πάπα (62’ Γκραζίνι), Παλαντίνι (88’ Παλαντίνι), Νιάρκο (79’ Τσάβες), Πάουζ (46’ Χούσιντιτς), Ναζαρίτ (46’ Μπαρούς), Οντούρο (72’ Ρίστιτς).Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ: Ντε Γκι, Τζόουνς (75’ Βίντιτς), Φάμπιο (46’ Έβανς), Σμόλινγκ (75’ Ραφαέλ), Εβρά (56’ Φέρντιναντ), Κλεβερλέι (46’ Γκιγκς), Κάρικ (46’ Άντερσον), Ομπερτάν (56’ Μασέντα), Βέλμπεκ (56’ Νάνι), Ντιούφ (46’ Τζι Ζουνγκ), Μπερμπάτοφ (46’ Ρούνεϊ).