«Τεσσάρα» για Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα έκανε πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στην Σαραγόσα στο «Καμπ Νου» επικρατώντας 4-0.

Μετά την ισοπαλία της απέναντι στην Αθλέτικ Μπιλμπάο με 2-2 η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις θετικές εμφανίσεις επικρατώντας με το άνετο 4-0 της Σαραγόσα και έφτασε την Ρεάλ Μαδρίτης στην κορυφή με ένα παιχνίδι παραπάνω.

Ο Πικέ στο 19’ έβαλε τους «μπλαουγκράνα» μπροστά στο σκορ, με τον Μέσι στο 43’ να κάνει το 2-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου για την ομάδα του Πεπ

Γκουαρντιόλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν πολλά με τους «μπλαουγκράνα» να πετυχαίνουν ακόμα δύο γκολ και να φτάνουν στην επικράτηση με 4-0. Ο Πουγιόλ στο 54’ έκανε το 3-0 με τον Βίγια στο 75’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Βαλντέζ, Άλβες, Πικέ, Πουγιόλ, Μάξγουελ, Τσάβι (56’ Αλκαντάρα), Κεϊτά, Φάμπρεγκας (67’ Βίγια), Κουένσα, Μέσι, Σάντσες (56’ Ινιέστα)
ΣΑΡΑΓΟΣΑ: Ρομπέρτο, Χουάρεζ, Μάτεος, Λαντσάρο, Παρέδες (80’ Άμπραχαμ), Πόντσιο, Μέιρα, Μπαρέρα (46’ Λαφιτά), Λουίς Γκαρσία (46’ Μίκαελ), Χουάν Κάρλος, Πόστιγκα