Τέσσερα σερί η Ρέαλ

Η Ρέαλ Σολτ Λέικ επικράτησε με 1-0 της Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι και συμπλήρωσε τέσσερις διαδοχικές νίκες.Πάντως, η Σπόρτινγκ ήταν αυτή με τις περισσότερες ευκαιρίες, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Δυστυχώς, για την ομάδα του Κάνσας, οι ποδοσφαιριστές της δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ. Αυτό συνέβη στο 54ο λεπτό με τον Νατ Μπόρτσερς να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα για λογαριασμό του συλλόγου του Σολτ Λέικ.Οι φιλοξενούμενοι δεν «απάντησαν» στο παραπάνω γκολ
του προωθημένου αμυντικού, όποτε μοιραία έμειναν στους σαράντα βαθμούς και στην δεύτερη θέση της ανατολικής περιφέρειας της MLS. Από την πλευρά της, η Ρέαλ έφθασε στους 48 και επανήλθε δυναμικά στις κορυφαίες θέσεις της Δύσης.Ρέαλ Σολτ Λέικ: Ριμάντο, Μπόρτσερς, Ράσελ, Ολάβε, Σούλερ, Τζόνσον, Τζιλ (59’ Γκραμπαβόι), Μπέκερμαν, Ουίλιαμς, Εσπιντόλα (91’ Αλεξάντερ), Σαμπόριο.Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι: Νίλσεν, Χάριγκτον, Σίνοβιτς, Σέζαρ (86’ Τζέφερσον), Μπέσλερ, Εσπινόζα (81’ Αρνάουντ), Κόλιν, Ζούσι, Καμαρά, Μπάνμπερι, Μπράβο (69’ Σαπόνγκ).