Θρίαμβος για Τίμπερς

Οι Πόρτλαντ Τίμπερς συνεχίζουν την προσπάθεια τους για πρόκριση στα play off, αφού συνέτριψαν με 3-0 τους Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον.Το ματς ήταν σχετικά ισορροπημένο, αλλά η ομάδα του Πόρτλαντ ήταν με διαφορά περισσότερο αποτελεσματική στις ευκαιρίες της. Άλλωστε μόλις στο ένατο λεπτό, ο Ντιέγκο Τσάρα άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ.Αφού απώλεσαν ευκαιρίες οι φιλοξενούμενοι, στο 32ο λεπτό, ο Κένι Κούπερ σημείωσε το 2-0. Το 3-0 λίγο έλλειψε να γίνει έξι λεπτά αργότερα, όταν ο Λόβελ Πάλμερ σημάδεψε την δεξιά δοκό, αλλά τελικά ο Ντάρλινγκτον
Νάγκμπε ήταν περισσότερο τυχερός στο 66ο λεπτό, αφού έστειλε την μπάλα με κεφαλιά στα αντίπαλα δίχτυα.Πλέον, οι Τίμπερς έχουν 36 βαθμούς έπειτα από 28 ματς και διατηρούν προνομιακή θέση στην λίγκα. Από την άλλη, η «επανάσταση» έμεινε στους 27 με 29 παιχνίδια.Πόρτλαντ Τίμπερς: Πέρκινς, Τσαμπάλα, Μπράνερ, Ντανσό, Αλχασάν, Ζίζο (82’ Αλεξάντερ), Νάγκμπε, Τσάρα, Τζιούζμπερι, Πάλμερ, Κούπερ (79’ Ντικ).Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον: Ρέις, Τιέρνεϊ, Μπαρνς, Σοάρες (58’ Γκάι), Άλστον, Κόρια, Φεϊλχάμπερ, Τζόζεφ, Λέκιτς (46’ Σιλάφσκι), Ζέρκα (71’ Μανσαλί), Καράγκλιο.