Τράχωνες-ΑΕ Κως 3-1

Αν και δυσκολεύτηκαν, οι Τράχωνες επικράτησαν 3-1 της ΑΕ Κως, βάζοντας δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο καλά το παιχνίδι, αλλά οι Τράχωνες προηγήθηκαν 1-0 στο 19’, χάρη σε σουτ του Καλλιπολίτη. Οι Κώες όμως απάντησαν και στο 35’ ο Φυτάς με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν μια ελαφρά υπεροχή, ενώ όσο περνούσε η ώρα, η ΑΕ Κως προσπαθούσε να κρατήσει τον

βαθμό της ισοπαλίας.

Στο 81’ όμως ο Τσιώλης ανατράπηκε από τους αμυντικούς της ομάδας της Κω μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής υπέδειξε το πέναλτι. Ο Γιαννιτσανάκης ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε, δίνοντας το προβάδισμα στους Τράχωνες. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καλλιπολίτης με σουτ μετά από σέντρα του Τσιώλη, διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ: Βαγγελάκος, Καρδάρης, Ντεντόπουλος, Δρακοντίδης, Μιχαηλίδης (46’ Τσιώλης), Χατζής, Καλλιπολίτης, Γούλας, Χριστόπουλος (65’ Κόρδος), Γιαννιτσανάκης, Χουστουλάκης

ΑΕ ΚΩΣ: Σανταμούρης, Τσάτσα, Μαργαρίτης (85’ Βάσης), Χατζηαντωνίου, Ελευθεριάδης, Οικονόμου (52’ Ιωαννίδης), Φυτάς (77’ Πης), Εμμανουήλ, Αναστασιάδης, Αχμέτ, Σιώμος