Τρεις ασίστ για Little στο Ουίνιπεγκ

06:42 6/3/2012 - Πηγή: OnSports

Οι Ουίνιπεγκ Τζετς επιβλήθηκαν των Μπάφαλο Σέιμπερς με 3-1, ενώ ο Bryan Little μοίρασε τρεις ασίστ.

Έτσι, οι Τζετς ολοκλήρωσαν σειρά οκτώ εντός έδρας αγώνων με 5-1-2. Πάντως, ο Blake Wheeler ήταν αυτός που σημείωσε το νικητήριο, όπως αποδείχθηκε, γκολ αφού βρέθηκε μόνος ύστερα από ασίστ του Little απέναντι στον Ryan Miller, τερματοφύλακα των Σέιμπερς, και...

τελείωσε την φάση του 49ου λεπτού της αναμέτρησης.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Chris Thoburn «καθάρισε» διαμορφώνοντας το 3-1, αφού οι Σέιμπερς δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν αποτελεσματικά στα εννέα τελευταία λεπτά του αγώνα. Άλλωστε ο Ondrey Pavelec ολοκλήρωσε την προσπάθειά του με 23 αποκρούσεις και τον Corey Troop να τον κερδίζει, 35 δεύτερα πριν το τέλος της δεύτερης περιόδου. Στην πρώτη, ο αρχηγός, Andrew Ladd, είχε ανοίξει το σκορ «αρπάζοντας» ένα ριμπάουντ μπροστά στην αντίπαλη εστία.

Η όγδοη ομάδα της ανατολικής περιφέρειας του NHL βρέθηκε, λοιπόν, στους 72 βαθμούς και απέχει δύο από την κορυφή της Southeast, στην οποία βρίσκονται οι Φλόριντα Πάνθερς. Από την άλλη, οι Σέιμπερς έμειναν στους 68 βαθμούς, τέσσερις μακριά από την προνομιούχα οκτάδα της Ανατολής.