«Βασιλικός» ο Dustin Brown

Στα πέναλτι πήραν τη νίκη οι Λος Άντζελες Κινγκς σε βάρος των Άναχαϊμ Ντακς έπειτα από το 2-2 της κανονικής διάρκειας και της παράτασης.

Στην πρώτη περίοδο δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ, ενώ στην δεύτερη πέρασαν 13:55, για να ανοίξει το σκορ. Πρώτος σκόραρε ο Niklas Hagman και διαμόρφωσε το 1-0 υπέρ των «παπιών», αλλά ο Mike Richards ισοφάρισε εντός λίγων λεπτών.

Στο τρίτο εικοσάλεπτο, ο Dustin Brown έβαλε τους «βασιλιάδες» μπροστά στο σκορ με 2-1, αλλά

μόλις 3:11 πριν το τέλος ο Lubomir Visnovsky έφερε το σκορ στο 2-2. Ακολούθησε μία... άσφαιρη πεντάλεπτη παράταση, αλλά ο Brown ήταν αυτός που έκανε την διαφορά στα πέναλτι, αναδείχθηκε «πρόσωπο» της αναμέτρησης και πρόσφερε τον επιπλέον βαθμό στους Κινγκς.

Έτσι, ο σύλλογος του Λος Άντζελες συμπλήρωσε 36 βαθμούς, ενώ αυτός του Άναχαϊμ 24. Αμφότερες οι ομάδες έχουν μείνει μακριά από τους στόχους τους, αλλά οι «πάπιες» βρίσκονται σε αρκετά χειρότερη θέση.