Βαθμός με Άνχελ η Σίβας

Η Σίβας ΗΠΑ απέσπασε ισοπαλία με 2-2 στην έδρα της Ντι Σι Γιουνάιτεντ και παρέμεινε στο κυνήγι των προνομιούχων θέσεων της MLS.Για το μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, οι «πρωτευουσιάνοι» ήταν ανώτεροι και δίκαια προηγήθηκαν με δύο γκολ διαφορά. Ο Ντουέιν Ντε Ροζάριο άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό, ενώ στο 47ο ο Έθαν Ουάιτ διαμόρφωσε το 2-0.Παρά το κρίσιμο σημείο του δεύτερου γκολ,
οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ του Χουάν Πάμπλο Άνχελ (57ο και 70ό) έφθασαν στο 2-2 και άρπαξαν έναν υπερπολύτιμο βαθμό. Μάλιστα, στις καθυστερήσεις, ο Ντε Ροζάριο αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι και μεγέθυνε ακόμα περισσότερο την βαθμολογική απώλεια των Ντι Σι.Μπορεί το τελικό αποτέλεσμα να μην αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης, αλλά η Σίβας «ανέβηκε» στους 32 βαθμούς. Στους 35 είναι η Γιουνάιτεντ με το τωρινό όριο πρόκρισης στα play off να βρίσκεται στους 36 πόντους.Ντι Σι Γιουνάιτεντ: Χαμίντ, Μακντόναλντ, Βούλαρντ, Ουάιτ, Σιμς, Κίτσεν, Ναχάρ, Ντε Ροζάριο, Ουόλφ (59’ Κινγκ), Ντέιβις (68’ Ντα Λουζ), Καράντα.Σίβας ΗΠΑ: Κένεντι, Πιρς, Λόπες, Ουμάνια (84’ Λουχάντ), Τζάζιτς, Φλόρες (55’ Μπράουν), Λαμπρόκα, Ζεμάνσκι, Μορένο, Μονταΐνι (62’ Κουρτουά), Άνχελ.