Kάρλος το... κεφάλι!

10:05 19/8/2011 - Πηγή: AEK365
GOAL Mε τον τίτλο «Πάλι καλά» η εφημερίδα συνδυάζει την αγωνιστική εικόνα της ΑΕΚ, χθες βράδυ στο ΟΑΚΑ και το γκολ του Κάρλος που χάρισε τη νίκη. Στο ρεπορτάζ του αγώνα η εφημερίδα τόνιζει ότι η μέτρια αγωνιστικά Ένωση κατάφερε να πετύχει το γκολ με τον Ισπανό μέσο, που της δίνει το πλεονέκτημα της πρόκρισης,
χαρακτηρίζοντας μάλιστα τον Κάρλος «σωτήρα της κακής ΑΕΚ». Παράλληλα τονίζονται οι δηλώσεις του Αδαμίδης στο τέλος του αγώνα όπου ο πρόεδρος της ΠΑΕ δεσμεύτηκε για μεταγραφές. SPORTDAY «Η ΑΕΚ ζει». Αυτός είναι ο τίτλος που επέλεξε η SportDay να σχολιάσει τη χθεσινή νίκη της Ένωσης επί της Ντιναμό Τιφλίδας σημειώνοντας παράλληλα τη γεμάτη πάθος εικόνα των παικτών στο γήπεδο: «Με το... μαχαίρι στο στόμα και παλεύοντας για την επιβίωση της Ένωσης, οι κιτρινόμαυροι έκαναν το πρώτο βήμα για πρόκριση επί της Ντιναμό Τιφλίδας με γκολ του Ισπανού «μαέστρου»». Στο ρεπορτάζ του ματς η εφημερίδα αναφέρει ότι «ο Χοσέ Κάρλος ήταν ο κορυφαίος παίκτης της ΑΕΚ και τη λύτρωσε στο 87ο λεπτό, αξιοποιώντας την υποδειγματική σέντρα του Γεωργέα». Από εκεί και πέρα η SD τονίζει τις δηλώσεις του Αδαμίδη όπου προανήγγειλε μεταγραφές. ΕΞΕΔΡΑ Για μία εξαιρετική στο δεύτερο ημίχρονο ΑΕΚ κάνει λόγο η Εξέδρα στο ρεπορτάζ του αγώνα: «Με ψυχή πάτησε την Ντιναμό! Με το ένα πόδι στους ομίλους η ΑΕΚ, αφού ο Κάρλος με καρφωτή κεφαλιά στο 87' την έσωσε... διώχνοντας το 0-0». Μάλιστα η εφημερίδα αναφέρει ότι στην Ένωση «ακυρώθηκε κανονικό γκολ στις καθυστερήσεις με τον Κάλα», ενώ σημειώνει πως ο Σταύρος Αδαμίδης μίλησε για μεταγραφές που θα γίνουν το επόμενο διάστημα. ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ Έχοντας ως τίτλο «Κάρλος το τσακάλι» η εφημερίδα πανηγυρίζει για τη χθεσινή νίκη της ΑΕΚ και συμπληρώνει: «Με κεφαλιά - οβίδα ο Ισπανός μάγος στέλνει την ΑΕΚΑΡΑ στους ομίλους. Χρυσό το 1-0 για την Ένωση, με γκολάρα από τον Χοσέ Κάρλος και φοβερή σέντρα του Γεωργέα. Δίκαια φωνάζει η ΑΕΚ για ακυρωθέν γκολ του Κάλα που καλυπτόταν». Στο ρεπορτάζ του ματς η ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ τονίζει ότι η ΑΕΚ ήταν... «εντυπωσιακή στο δεύτερο ημίχρονο, πάτησε την Ντιναμό Τιφλίδας που δεν έκανε ούτε φάση. Όταν ο Χιμένεθ έβαλε τον Ισπανό πίσω από τον πολύ καλό Μπέλεκ η Ένωση έπαιξε μπαλάρα». ΩΡΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ Με θέμα... την πρόκριση ασχολείται η ΩΡΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ: «Τους το... ΧΟΣΕ και περνάμε» είναι ο κεντρικός τίτλος της εφημερίδας η οποία σχολιάζει σχετικά με τον χθεσινό αγώνα: «Με το που μπήκε ο Λεονάρντο έδωσε πνοή στην επίθεση της ΑΕΚ, η οποία όταν είχε τον Κάρλος στον άξονα... έκανε όργια και στο 87' κάρφωσε την Ντιναμό. Ακυρώθηκε κανονικό γκολ της ΑΕΚ στο 94' από τον άθλιο Ουαλό επόπτη. Από εκεί και πέρα η εφημερίδα για τα αγωνιστικά μειονεκτήματα της ΑΕΚ τονίζει: «Η Ένωση θέλει ενίσχυση στο χώρο του κέντρου αφού λείπει το «μυαλό» μετά την αποχώρηση του Ντιόπ» και έπειτα αναφέρει τη δέσμευση του Αδαμίδη για μεταγραφές.